60 yıldan daha uzun bir süre önce, Qumran Mağaraları’ndaki kazılar, insanlık geçmişinin önemli ifadelerini sunan neredeyse bin adet antik kaydırma ortaya çıkardı.

Arkeologlar, aralarında olağandışı bir metin buldukları için şaşırdılar, Nephilim’in ortadan kaybolmasına dair ipuçları sunan bir parşömen.

Metin, Nephilim’in Dünya’yı ve içinde yaşayan herşeyi nasıl sarstığını detaylandırarak başlar.Ancak herkes bir kez daha lanetli peygamberlik rüyalarını almaya başladığında, korku kalplerine sızar.

Bu rüyalara sahip olan ilk kişi, melek Barakel’in oğlu Mahway’di.Rüyasında, suya batmış bir tablet gördü. Tablo göründüğünde, üç hariç tüm isimler kayboldu. Bu, sel ve ardından Nuh’un oğulları dışındaki herkesin imhasını sembolize eder.

O zamanlar, bu gerçek Nephilim için açık değildi, bu yüzden Mahway’in rüyasının anlamını tartıştılar, ancak işaretleri yorumlamayı başaramadılar. Kısa süre sonra, diğer iki dev, Ohya ve Hahya, düşmüş melek Şemyaza’nın çocukları, benzer rüyalar görmeye başlar;Köklerinden üçünün haricinde bir ağacı sökmeyi hayal ettiler.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Bundan sonra:

Devler grubunun geri kalanında kıyamet düşleri görülmeye başladı:

Sonra ikisinin rüyası vardı ve gözlerinin rüyası onlardan kaçtı ve kalkıp gelip [… ve hayallerine] dediler ve dediler ki [yoldaşları] topluluğunda canavarlar […] rüyamda gördüm bu gece [ve bir bahçe vardı …] bahçıvanlar ve sulıyorlardı [… iki yüz ağaç ve] büyük tomurcuklar köklerinden çıktı […] bütün sularda ve ateş yaktı tüm bahçede …] onlara rüyayı anlatmak için devleri buldular … ”

Devler şimdi hayallerinin kehanet doğasını anlar ve Enoch’tan yardım ister. Ne yazık ki, Enoch Dünya’nın yüzünden çoktan kaybolmuştu, bu yüzden Nephilim üyelerinden birini bulmak için kozmik bir yolculuk yapmayı seçti.

[Mahway] kuvvetli rüzgarlar gibi havada yürüdü ve kartallar gibi ellerle uçtu [… geride kaldı] ve yaşadığı dünya ıssızlığın üzerinden geçti, büyük çöl […] ve Enoch gördü ve selamladı, ve Mahway […] buradan ve Mahway’e ikinci bir kez daha dedi: […] Devler sözlerini ve yeryüzündeki tüm canavarları bekliyor. […] günlerinden beri […] taşınmış olsaydı ve onlar eklenirdi […] sizden gökten inen iki yüz ağacın anlamını biliyorduk … ”

Elleri kartal gibi uçurmanın” bir metafor olduğunu düşünürsek, Mahway’in bir uzay gemisiyle Dünya’dan kaçtığını varsayabilir miyiz?

Dua edip etmediler mi, metin söyleyemez. Fakat artık burada görünmüyorlar, bir kez daha küresel bir selin etkinliğini gösteren bir kez daha.

Üzerinden: Disclose.tv

2 YORUMLAR